Nesër garon Loriana Kuka në Tokyo 2020

14:05 | 28 Korrik 2021

Xhudistja Loriana Kuka, e cila është medaliste e bronztë e botës dhe Evropës, do të garojë nesër në kategorinë -78 kg.

Gara me kohën tonë lokale fillon nga ora 4:00 por, Kuka do të fillojë garën nga ora 5:00
për arsye se raundin e parë e ka kaluar pa luftë.

Kujtojmë se deri më tani ekipi i Kosovës në sportin e xhudos ka fituar dy medalje të arta nga Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.
Falë tyre Kosova është në top 10-shën e “Tokyo 2020”, për nga medaljet e fituara. /Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara