Ndodhi edhe në Holandë, ndeshja anulohet sepse ndalet rryma

20:13 | 4 Nëntor 2018

Stadiumi “De Kuip” në Roterdam ka mbetur pa rrymë dhe për këtë arsye ndeshja është anuluar.

Ndeshja e Eredivisie në mes të Feyenoord dhe Venelo është anuluar vetëm pas 35 sekondash.

Stadiumi “De Kuip” në Roterdam ka mbetur pa rrymë dhe për këtë arsye ndeshja është anuluar.

Edhe pse gjyqtari bëri një pritje rreth 30 minutash nënë dritën e telefonave të shikuesve, problemi nuk arriti të lokalizohet.

Drejtori i stadiumit, Jan van Merwijk, kërkoi falje për ndërprerjen.

“Ne jemi shumë keq, ky është makthi më i madh për drejtorin e stadiumit”, tha ai. “Problemi është i lokalizuar por nuk është fiksuar”.

“Ishte diku në qark, në kontroll për të marrë dritat në dhe jashtë. Pra, nuk ishte në furnizimin me energji elektrike, ka një prapavijë për këtë.

“Kjo është shumë e bezdisshme për të gjithë njerëzit që kanë ardhur, jemi të zhgënjyer, le të jemi të qartë për këtë, thjesht nuk mund ta zgjidhim atë.”

Federata holandeze (KNVB) do të takohet me përfaqësuesit e të dy klubeve të hënën për të rregulluar një datë për rifillimin e ndeshjes.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara