Morata arrin marrëveshje me Milanin?

10:42 | 25 Maj 2017

Sulmuesi i Real Madridit, Alvaro Morata, ka arritur marrëveshje personale me Milanin.

La Gazzetta dello Sport shkruan se ish-sulmuesi i Juventusit ka vendosur që të mos persë ofertë nga Chelsea dhe Manchester United, duke i dhënë kështu dritën e gjelbërt ofertës prej 7.5 milionë euro në sezon skuadrës Rossonere.

Bosët e Milanit tash duhet të negociojnë për shumën transferuese të lojtarit, i cili nuk ka pasur minutazhin nën drejtimin Zidanes.

24 vjeçari ka shënuar 15 gola me katër asistime këtë sezon në La Liga edhe pse nuk luajti rregullisht.

Morata shënoi goiln e fitores për Juventusin në Kupën e Italisë sëzonin e kaluar.

Oferta që Milani do ta bëjë për lojtarin pritet të jetë rreth 60 milinoë euro, me drejtorët që po kërkojnë ta zëvëndësojnë atë me Carlos Baccan.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara