Milan arrin marrëveshje me Fikayo Tomorin

20:34 | 19 Janar 2021

Ekipi italian, AC Milan ka arritur marrëveshje me Chelsean për futbollistin, Fikayo Tomori.

Këtë e ka konfirmuar gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano përmes një postimi në profilin e tij në Twitter.

Detajet e fundit të marrëveshjes janë duke u zgjidhur, ndërsa Tomori do të udhëtojë për në Milano brenda kësaj jave.

Ai do të shkojë në Milano në formë huazimi dhe me opsionin e blerjes prej rreth 30 milionë euro. /Gazeta Express/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara