Matuidi vazhdon kontratën me Juventusin

21:11 | 24 Shkurt 2020

Mesfushori, Blaise Matuidi ka vazhduar kontratën me Juventusin.

32-vjeçari që prej verës së kaluar ishte i lidhur me transferimin te gjiganti francez, Lyon, transmeton portali arbresh.info.

Por, sipas Goal, Matuidi ka vazhduar kontratën edhe për një vit tjetër me kampionin e Italisë.

Ish-ylli i PSG-së këtë sezon ka qenë lojtari më më së shumti paraqitje për “Zonjën e Vjetër”, 22 në Seria A dhe pesë në Ligën e Kampionëve.

Nga ana tjetër, “Bianconerët” janë të lidhur me mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba që me shumë mundësi do largohet në fund të sezonit nga “Old Trafford”./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara