Marseille – Paris Saint-Germain, formacionet zyrtare

20:06 | 24 Tetor 2021

Olympique de Marseille dhe Paris Saint-Germain ndeshen në Stade Orange Velodrome në atë që njihet si ‘Le Classique’, në kuadër të javës së 11-të në Ligue 1.

PSG është lider i kampionatit francez me 27 pikë të arkëtuara nga nëntë fitore dhe vetëm një humbje në dhjetë ndeshje të zhvilluara.

Në anën tjetër, Marseille i ka zhvilluar nëntë ndeshje dhe ka grumbulluar 17 pikë, nga pesë fitore, dy barazime dhe dy humbje.

Trajnerët Jorge Sampaoli dhe Mauricio Pochettino kanë vendosur për lojtarët që do ta nisin takimin nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara