Mandzukic mungon në ndeshjen Napoli – Juve

21:30 | 4 Prill 2017

Max Allegri ka përzgjedhur skuadrën e Juventusit për ndeshjen gjysmëfinale për Kupë të Italisë ndaj Napolit dhe Mario Mandzukic nuk gjendet askund.

Takimi i parë përfundoi 3 me 1 në Turin, por gjithçka do të vendoset në ndeshjen që zhvillohet në ‘Stadio San Paolo’ vetëm disa ditë pas ndeshjes mbrëmjen e së dielës në Serie A që përfundoi me rezultat 1 me 1, transmeton portali arbersh.info.

Mandzukic luajti në atë ndeshje, por kishte problem me një inflamacion në gju për shkak të së cilit u detyrua edhe të zëvendësohet gjatë detyrës me skuadrën kombëtare.

Sulmuesi kroat nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjen ndaj Napolit duke lënë Allegrin me vetëm tre sulmues: Gonazlo Higuainin, Paylo Dybalan dhe Juan Cuadradon./arbresh.info

Skuadra e plotë e Juves ndaj Napolit: Buffon, Neto, Audero, Chiellini, Benatia, Alex Sandro, Barzagli, Bonucci, Dani Alves, Rugani, Lichtsteiner, Pjanic, Khedira, Marchisio, Lemina, Asamoah, Sturaro, Rincon, Mandragora, Cuadrado, Higuain, Dybala

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara