Man Utd udhëheq garën për transferimin e Saul

13:31 | 19 Korrik 2021

Klubi anglez Manchester United duket afër marrëveshjes me Saul Niguez.

Sipas ‘Mundo Deportivo’, Man Utd është favorit për të siguruar shërbimet e Saul gjatë afatit kalimtar të verës.

Raportohet se ‘Djajtë e Kuq’ kanë tejkaluar Liverpoolin dhe tani janë ata që po udhëheqin garën për mesfushorin e Atletico Madrid.

Përveç dy gjigantëve anglez interesim për spanjollin ka shprehur edhe Barcelona.

Dy klubet nga Spanja po diskutonin për një shkëmbim mes Antoine Griezmann dhe Saul Niguez por një marrëveshje duket larg.

Man Utd thuhet se është e gatshme të plotësojë kërkesën financare të Atletico për të transferuar futbollistin e tyre. /Lajmi.net/

Lajmet më të lexuara