Man United është gati të ofrojë 70 milionë funte për Frenkie de Jong

09:43 | 12 Maj 2022

Manchester United është duke mbyllur një marrëveshje për mesfushorin e Barcelonës, Frenkie de Jong.

Sipas reporterit spanjoll, Gerard Romero, Barcelona duhet të sesë lojtarë për ‘arsye thjesht ekonomike’ pasi kërkon të balancojë rezervat.

Me De Jong që nuk arriti të bëntë veten një lojtar kyç, ai mund të jetë i shpenzueshëm.

Një lëvizje te Man Untied mund të jetë tërheqëse, pasi ai mund të lidhet me ish-trajnerin e tij të Ajaxit, Erik ten Hag.

De Jong do t’i kushtojë Djajve të Kuq nga 60 deri në 70 milionë funte.

Barça ende mund të ndryshojë mendje, megjithëse ka shqetësime për mbajtjen e mesfushorit të tyre edhe një vit.

Drejtuesit e klubit mendojnë se nëse De Jong qëndron dhe ka një sezon të dobët, vlera e tij mund të bjerë më tej./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara