Man City po merr masa për të mposhtur Juventusin për Julian Alvarez

18:56 | 21 Janar 2022

Julian Alvarez është talenti i fundit i Amerikës së Jugut që ka tërhequr sytë e gjigandëve evropianë dhe ai mund të transferohet në kontinent këtë muaj.

Sulmuesi i River Plate ishte në formë mahnitëse në sezonin e fundit, dhe kjo tërhoqi vëmendjen e Juventusit dhe disa klube të tjera.

Ne presim që ai të kalojë së shpejti te një nga kërkuesit e tij dhe Manchester City dëshiron që të jenë ata.

“TycSports” në Argjentinë pretendon se klub anglez ka paraqitur tahsmë dy oferta për nënshkrimin e tij.

Ai ka një klauzolë lirimi prej 20 milionë eurosh të shkruar në marrëveshjen e tij aktuale, por raporti thotë se ofertat e Cityt kanë rënë më pak se kjo shumë.

Kampionët e Anglisë mund të kthehen me një ofertë më të mirë, por kjo duhet të shërbejë si një thirrje zgjimi për Juventusin./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara