Malisheva zyrtarizon transferimin e Fidan Gërbeshit

14:49 | 11 Janar 2022

KF Malisheva të martën ka zyrtarizuar transferimin e Fidan Gërbeshit.

Lajmi është bërë i ditur nga vet klubi përmes rrjetit social “Facebook”.

Karrierën e tij si futbollist, Gërbeshi e filloi me ka filluar me FC Ulpianën, pastaj luajti për FC Dritën, Feronikelin dhe së fundmi në FC Arbëria.

Fidani ka pasur një karrierë të bujshme dhe një përvojë mbresëlënëse si në futbollin Kosovar po ashtu edhe evropian.

Superliga e Kosovës: 132 ndeshje

Kupa e Kosovës: 8 ndeshje

Europa League: 3 ndeshje

Superkupa e Kosovës: 3 ndeshje

UEFA Champions League: 2 ndeshje

/Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara