Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi mësojnë rivalet e tyre në Kampionatin Botëror

10:54 | 29 Gusht 2017

Përfaqësueset e Kosovës në Xhudo kanë mësuar rivalet e tyre të ardhshme.

Dyshja në kategorinë 52 kilogramë kanë mësuar rivalet e tyre në Kampionatin Botëror të Xhudos që është duke u zhvilluar në Budapest të Hungarisë, shkruan portali arbresh.info.

Evelyne Tschopp, rivalja e ardhshme e Majlinda Kelmendit në Kampionatin Botëror të Xhudos
Evelyne Tschopp, rivalja e ardhshme e Majlinda Kelmendit në Kampionatin Botëror të Xhudos

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi do të përballet me xhudisten nga Zvicra, Evelyne Tschopp në duelin e ardhshëm pasi kjo e fundit mposhti xhudisten Aerim Kwon nga Koreja Jugore.

Nga ana tjetër, Distria Krasniqi do të përballet me xhudisten nga Azerbaixhani, Nazakat Azizova, e cila mposhti Ikram Soukaten nga Marako./arbresh.info/

Nazakat Azizova, rivalja e ardhshme e Distria Krasniqit në Kampionatin Botëror të Xhudos
Nazakat Azizova, rivalja e ardhshme e Distria Krasniqit në Kampionatin Botëror të Xhudos

 

Lajmet më të lexuara