Liverpooli e blindon Alissonin

20:08 | 4 Gusht 2021

Alisson ka nënshkruar kontratë të re gjashtë vjeçare me Liverpoolin.

Liverpooli e ka blinduan portierin, Alisson Becker.

Përmes faqes zyrtare, Redsat kanë njoftuar se kanë arritur marrëveshje të re me lojtarin që do ta mbajë në klub deri në vitin 2026.

Alisson është pjesë e Liverpoolit që nga viti 2018, kur u ble nga Roma për 72.5 milionë euro.

Ai e ka ndihmuar Liverpoolin të fitojë disa trofe, veçuar Ligën e Kampionëve dhe Premierligën.

Derisa edicionin e kaluar, Alisson arriti të shkruajë historinë, të shënojë gol me kokë për ta ndihmuar Liverpoolin që të ngjitet në zonën Champions League, ku do të garojë edicionin 2021/22. /Gazeta Express/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara