“Liverpool do t’i bëjë gjërat të vështira për ne”

15:39 | 18 Tetor 2021

Menaxheri i Atletico Madrid, Diego Simeone, tha se skuadra e tij pret një sfidë të vështirë në ndeshjen e së martës të Grupit B të Ligës së Kampionëve në shtëpi kundër Liverpool dhe vlerësoi ekipin e Premier League për stilin e tyre të lojës, transmeton arbresh.info.

Atletico ka fituar tre nga katër ndeshjet e fundit kundër Liverpool, duke përfshirë një fitore 3-2 të kthimit në Anfield në 16-20 të fundit 2019-20.

“Chelsea, (Manchester) City, Liverpool janë të gjithë fantastikë, por të shikosh Liverpoolin është një kënaqësi e vërtetë,” tha Simeone në një konferencë shtypi të hënën, shkruan reuters.

“Ata bëjnë presion të lartë, luajnë një linjë të lartë, ata nuk kanë frikë të lënë hapësira në pjesën e prapme. Ata kanë lojtarë shumë të shpejtë. Me (Virgil) van Dijk tani (prapa nga një dëmtim afatgjatë) ata kanë përmirësuar qëndrueshmërinë e tyre në mbrojtje.”

“Unë nuk pres asgjë tjetër përveç një ekipi që do t’i bëjë gjërat shumë të vështira për ne. Ne do të përpiqemi të gjejmë një mënyrë për t’i lënduar ata, ne duhet të përputhemi me intensitetin e tyre dhe do të shikojmë për të krijuar shanset tona.”

Simeone shtoi se qendërmbrojtësi Jose Gimenez, mesfushori Marcos Llorente dhe sulmuesi Matheus Cunha do të përballen me një vlerësim të vonshëm për të qenë në garë për lojën.

Atletico është e dyta në Grupin B me katër pikë nga dy ndeshje, dy prapa liderit Liverpool./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara