Lajmi i fundit: Fadil Rama jep dorëheqje nga Drenica

21:16 | 24 Tetor 2020

Drenica ka konfirmuar se Fadil Rama ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetrajnerit.

Pas rezultateve jo të mira, Rama ka vendosur t’i jap fund aventurës me klubin nga Skenderaji, shkruan portali arbresh.info.

Njoftimi i plotë i Drenicës pa ndërhyrje:

“Fadil Rama jep dorëheqje!

Skenderaj – 24.10.2020

Kryetrajneri i deritanishëm i skuadrës, Fadil Rama ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e të parit në stolin e KF Drenicës , pas humbjës 4:1 kundër FC Drita.

Dorëheqja e trajnerit ka ardhur si rrjedhojë e rezultateve jo të mira, thuhet në dorëheqjen e Ramës.

Ky i fundit ka falendëruar kryesinë për besimin dhe përkrahjen gjatë gjithë kësaj kohe.

Gjithashtu edhe klubi falendëron trajnerin Rama për punën dhe angazhimin e deri tanishëm.

Klubi do t’ju njoftoj më kohë në lidhje me zhvillimet për emërimin e trajnerit të ri”, ka shkruar klubi në Facebook./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara