Kosova U-17 sonte luan kundër Uellsit

13:32 | 15 Tetor 2019

Djelmoshat e grupmoshave U-17 do të luajnë mbrëmjen e sotme (e martë) kundër Uellsit U-17.

Pas humbjes ndaj Sllovenisë me rezultat 2 me 0 dhe barazimit tronditës kundër Holandës me rezultat 1 me 1, Kosova U-17 synon të bëjë befasinë këtë mbrëmje, shkruan portali arbresh.info.

Ata kërkojnë vetëm tri pikë kundër Uellsit dhe do të kenë mendjen ndeshjen tjetër mes Holandës dhe Uellsit se si do të përfundoj për të parë se si do të rrjedhin gjërat për kualifikim.

Djelmoshat nën udhëheqjen e përzgjedhësit Besnik Kollari janë pjesë e Grupit 12 në fazën e parë të kualifikimeve dhe qëndrojnë në fund të tabelës me vetëm një pikë pas dy ndeshjeve – tri larg nga Holanda si lidere.

Situata në Grupin 12 të Kosovës U-17

Ndeshja mes Kosovës U-17 dhe Uellsit U-17 zhvillohet në stadiumin Sportpark Parkzicht duke filluar nga ora 19:00./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale