Konfirmohet meçi i radhës së Florian Markut, ky do të jetë kundërshtari i tij

19:59 | 31 Tetor 2021

Florian Marku i cili tashmë ka mësuar se kush do të jetë kundërshtari i tij të cilin do të ballafaqohet për të mbrojtur titull IBF për peshat e mesme e lehtë.

Boksieri shqiptar, në muajin shtator ka shënuar fitore ndaj kundërshtarit të tij ukrainas, Maxim Prodan, të cilit ja rrëmbeu titullin në stadiumin “Tottenham Hostups” në Londër.

Marku i cili  tashmë është duke shijuar suksesin e tij, ka mësuar së kush do të jetë kundërshtari i tij i ardhshëm në ring.

Meçi do të zhvillohet më 20 nëntor dhe boksieri shqiptar do të mbrojë titullin e tij ndaj Jorick Luisetto.

Ky duel e cila do të jetë shumë interesante, do të zhvillohet në stadiumin “SSE Arena” në Wembley. /arbresh.info/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BOXXER (@boxxer)

Lajmet më të lexuara