Klubi anglez investon 100 milionë funte në stadiumin e tyre

20:20 | 4 Dhjetor 2017

Skuadra londineze, Crytal Palace, ka zbuluar planin për ta rinovuar stadiumin e tyre aktual, Selhust Park.

Klubi nga Londra Jugore, është duke planifikuar të transformoj tërësisht stadiumin e tyre dhe propozimin e tyre do ta paraqesin në Këshillin Croydon në janar.

 

Ky projek do t’i besohet kompanisë së njohur, KSS, që po ashtu ka rinovuar stadiumet si Wimbeldon, Anfield dhe Twickenham dhe do të kushtojë rreth 75 milionë funta apo 100 milionë funte.

Sipas këtij plani, Selhust Park do ta rrisë kapacitetin e ulësëve nga 26 mijë në 34 mijë.

Pamja e jashtme prite të jetë fantastike me shqiponjën që është simbol i klubit dhe do të jetë nga ari. /arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara