Kinsley Coman rinovon kontratën me Bayern Munchen

13:59 | 12 Janar 2022

Bayern Munchen ka njoftuar të mërkurën se Kingsley Coman ka rinovuar kontratën e tij me klubin, në një marrëveshje që e mban atë në klub deri në vitin 2027.

Kontrata e mëparshme e francezit do të përfundonte në fund të sezonit të ardhshëm dhe raportohet nga “Telefoot” kishin treguar se ai ishte i hapur për t’u larguar, mes interesimit nga Paris Saint-Germain dhe Manchester City.

Megjithatë, ai më pas pati një ndryshim në zemër dhe tani është zgjeruar pas diskutimeve të stërzgjatura mbi një marrëveshje afatgjatë.

25-vjeçari ka qenë pjesë e bavarezëve që nga viti 2017, veçanërisht duke shënuar golin fitues në finale e Ligës së Kampionëve në vitin 2020 kundër ish-klubit të tij, Paris Saint-Germain./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme