Kaka po rikthehet në AC Milan

17:59 | 22 Gusht 2018

Ish ylli i AC Milanit, Kaka ka pranuar se është vetëm çështje kohe rikthimi i tij në klub.

Kaka ka shijuar një karrierë shumë të suksesshme dhe ishte lojtari i fundit që fitoi Topin e Artë para se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo të fillonin me dominimin e tyre, transmeton portali arbresh.info.

@championsleague #repost #tbt

A post shared by Kaká (@kaka) on

Tani, duket se rikthimi i tij mund të ndodhë për shkak se ai mendon se Milani ka rishfaqur atë se çfarë janë ata në të vërtetë.

Gazetari i mirënjohur Di Marzio ka theksuar se Kaka do të rikthehet te Milani dhe se me të vërtetë është vetëm çështje kohe deri në gjetjen e momentin të duhur.

Ai raporton se Kaka ka thënë:

“Rikthimi im në Milan? Është vetëm çështje koha, do të mësojë rreth roleve së bashku me Leonardon dhe Maldinin, ndërkohë që fëmijët e mijë janë ende të ri pasi ata janë prioriteti im për tani”

“Milani ka rikthyer ADN-në e tij me Leonardon dhe Maldinin”

“Nuk e shoh vetën si një trajner, më para e shoh vetën në një pozitë të ngjashme si Leonardo. Menaxhmenti i ri ka kthyer ADN-në e Rossonerëve. Milani është duke u përpjekur për tu rikthyer në krye”

AC Milanit i është lejuar të garojë në Evropa Ligë, pas pretendimeve fillestare se mund të mos marr pjesë në kompeticion për shkak të sanksioneve nga UEFA rreth rregullave nga FFP./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara