Juventusi mendon formacionin 3-4-3

15:53 | 26 Shtator 2017

Juventusi është duke menduar kalimin në formacionin 3-4-3 për ndeshjen e nesërme ndaj Olympiakos.

Gjatë rrugës së tyre drejt finales së Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar, “Zonja e Vjetër” ka përdorur formacionin 4-3-2-1 ose 3-5-2, duke kaluar shpesh me tre mbrojtës ose katër gjatë ndeshjeve, transmeton portali arbresh.info.

Megjithatë, trajneri Massimiliano Allegri është në mungesë të opsioneve në krahun e djathtë pasi Benedikit Howedes dhe Mattia de Sciglio janë të dy të lënduar, ndërsa Stephan Lichtsteiner është lënë jashtë skuadrës për Ligë të Kampionëve.

Si rezultat i kësaj, ‘SportMediaset’ beson që “Zonja e Vjetër” mund të kalojë në formacionin 3-4-3 për ndeshjen e nesërme.

Andrea Barzagli, Medhi Benatia dhe Giorgio Chillini pritet të mbrojtnë Gianluigi Buffonin./arbresh.info/

Formacioni i mundshëm i Juventusit:  Buffon; Barzagli, Benatia, Chiellini; Douglas Costa, Pjanic, Matuidi, Sturaro; Dybala, Higuain, Mandzukic

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara