Juventusi kërkon ta riblejë Moratan, Mandzukic largohet

18:41 | 15 Maj 2018

Me largimin e mundshëm të Mario Mandzukicit nga Juventusi, klubi ka filluar të punojë për rikthimin e Alvaro Moratas.

Spanjolli mund të largohet nga Chelsea, pasi që nuk e ka gjetur mirë vetën, ndërsa klubi nuk do të luajë në Ligën e Kampionëve vitin e ardhshëm.

Mes shumë lëndimeve dhe problemeve, Morata ka arritur të shënojë 15 gola.

Sipas to La Gazzetta dello Sport, Juventusi e do rikthimin e tij në klub, pasi ka lënë përshtypje shumë të mira.

Zonja e Vjetër do të tentojë të nënshkruajë me të sikurse që kishte bërë me Juan Cuadrado, duke e paguar huazimin pastaj obligim blerje.

Chelsea kishte paguar te Real Madrid diku afër 80 milionë euro.

Juve do të tenfojë të paguajë hiq më pak se 60 milionë euro.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara