Isak në radarin e Barcelonës si zëvendësuesi i Lewandowskit

13:55 | 18 Shtator 2023

Sipas raporteve, Barcelona i ka vënë sytë te sulmuesi i Newcastle, Alexander Isak për të zëvendësuar veteranin Robert Lewandowski.

Trajneri i Barcelonës, Xavi thuhet se është një tifoz i madh i sulmuesit dhe është në kërkim për të forcuar opsionet e tij për sulm, shkruan Arbresh.info.

Sipas gazetës spanjolle Fichajes, Xavi aktualisht po planifikon të ardhmen afatgjatë të klubit pa ish superyllin e Bayern Munichut.

35-vjeçari iu bashkua skuadrës katalonase verën e kaluar për 38 milionë funte, pas periudhës së tij rekorde në Bundesligë.

Por, spanjolli është i shqetësuar se karriera e sulmuesit polak mund t’i vijë fundi dhe është i dëshpëruar të fillojë të kërkojë një zëvendësues – dhe është i etur për nënshkrimin e Isak.

Raporti pretendon se koha e Lewandowski në Barcelonë nuk ka përfunduar ende pasi klubi nuk do të “bëjë ndonjë lëvizje serioze për Isak deri në verën e ardhshme”./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme