Icardi dhe Santon e befasojnë Ederin për ditëlindje me vezë dhe miell

23:10 | 15 Nëntor 2017

Eder mbushi 31 vjeç dhe sulmuesi i Interit u befasua nga bashkëlojtarët.

Ai ishte në qendrën stërvitore të klubit nga Milano, duke bërë masazh pas stërvitjes dhe si ‘djalosh i ditëlindjes’, u mbulua me vezë dhe miell në formë shakaje.

Kjo lloj shakaje është tashmë një fenomen te Interi sa herë që një lojtar ka ditëlindjen dhe është kapiteni Mauro Icardi që gjithmonë i prinë këtyre gjërave.

Një tregues që argjentinasi luan rol vendimtar edhe në hermonin e skuadrës.

Eder është italian i lindur në Brazil dhe në këtë sezon ka shënuar një gol.

Ai ka luajtur në Serie A në 115 minuta, ka luajtur në nëntë ndeshje, të gjitha i ka filluar nga banka rezervë.

Në sezonin e kaluar ai ka shënuar tetë gola.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara