Ibrahimoviq nuk do të jetë në gjendje të luaj për tetë muaj

08:59 | 26 Maj 2022

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviq, do të mungojë deri në tetë muaj në fushë, pas operacionit në gju.
Milan e quajti procedurën në gjurin e tij të majtë “një sukses të plotë”.
40 vjeçari ndihmoi Milanin për titullin e tyre të parë në Serie A që nga viti 2011, shkruan BBC,
brahimoviq, të cilit i skadon kontrata në verë, më herët kishte shprehur dëshirën për të qëndruar me Milanin edhe për të paktën një sezon.
Ish-lojtari i Manchester United dhe Paris Saint-Germain u kthye në San Siro në vitin 2020, pasi kishte fituar Scudetton gjatë periudhës së tij të parë në Milan.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme