Google ADS

Hudson-Odoi flet për largimin nga Chelsea

10:45 | 18 Shtator 2023

Callum Hudson-Odoi ka vendosur të flas për largimi nga klubi i fëmijërisë, Chelsea.

Hudson-Odoi e filloi karrierën e tij profesionale në “Stamford Bridge” në vitin 2018, por pasi nuk arriti të zë vend në formacionin fillestar, anglezi u dërgua në huazim sezonin e kaluar te Bayer Leverkusen, shkruan Arbresh.info.

Derisa këtë verë ai u largua përfundimisht për t’iu bashkuar Nottingham Forestit.

Lojtari tani ka zbuluar se si një telefonatë nga ish-trajneri i tij i Anglisë U17, Steve Cooper ishte arsyeja pse ai iu bashkua Forestit.

“Chelsea ka qenë shtëpia ime për një kohë shumë të gjatë dhe të dija se ishte koha për të shkuar ishte emocionale. Ishte e vështirë, ne kishim biseda, por mendova se ishte më mirë nëse unë Ik. Ishte një marrëveshje e ndërsjellë, por do të thosha se ishte më shumë vendimi im. Forest është vendi i duhur për mua që të shkëlqej në futbollin tim dhe të bëj më shumë se sa mund të bëja në Chelsea. Dua të luaj sa më shumë e mundur”, tha ai.

Anësori 22-vjeçar, i cili është paraqitur vetëm në një ndeshje të Carabao Cup për skuadrën e Cooper që nga përfundimi i lëvizjes së tij, ka të ngjarë të shihet në veprim të hënën kur Forest do të përballet me Burnley-n e sapo promovuar./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme