Hidhet shorti për Copa del Rey, Real Madridi dhe Barcelona mësojnë kundërshtarët

15:54 | 24 Janar 2020

Sot (e premte) pasdite është hedhur shorti për të mësuar çiftet e 1/16-tës në Copa del Rey e njohur ndryshe si Kupa e Mbretit.

Gjatë të enjtes kanë përfunduar edhe ndeshjet e fundit në Kupën e Mbretit dhe janë mësuar 16 skuadrat që kanë mbetur pjesë e garës.

Ndërsa, sot (e premte) është mbajtur shorti i 1/16-tës dhe klubet kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

 

Real Madridi do të përballet në udhëtim me Real Zaragoza, ndërsa Barcelona do ta presë Leganes në Camp Nou.

Real Madrid C.F. ????

@realmadriden

?⚽? We will face @RealZaragoza in the last 16 of the Copa del Rey! |

View image on Twitter
269 people are talking about this

Në raundin e 16-të, Valencia do të luaj ndaj Cultural Leonesa, ndërsa Real Sociedadi ndeshet me Osasunan.

Çiftet e 1/16-tës në Copa del Rey:

CD Badajoz – Granada

Cultural Leonesa – Valencia

Tenerife – Athletic Club

Real Zaragoza – Real Madrid

Mirandes – Sevilla

Rayo Vallecano – Villarreal

Barcelona – Leganes

Real Sociedad – Osasuna

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara