Haaland në telashe, kapet duke përdorur telefonin në timon

22:43 | 29 Mars 2023

Për të shkëlqyer në fushën e blertë nuk e ka pasur problem, në edicionin e tij e parë në Premier Ligë.

Megjithatë, telashet për Erling Haaland kanë ardhur jashtë stadiumeve.

Së fundi, shtatëlarti është kapur me telefon në dorë, teksa po drejtonte automjetin në rrugët e Manchesterit.

Sipas raportimeve të medieve britanike, kushdo që kapet duke përdorur telefonin në timon mund të gjobitet me 200 paund dhe një dënim me ulje të gjashtë pikëve në patentën e tij.

Në rastin e Haaland, që sapo ka marrë patentën në Angli, dënimi është më i rëndë, sulmuesi rrezikon t’i hiqet e drejta për të vozitur dhe të gjobitet me 1000 paund.

Shpërndaje në rrjete sociale