Greqi – Kosovë: Notat e lojtarëve, Muric më i vlerësuari

22:59 | 14 Tetor 2020

Ka përfunduar me rezultat të barabartë ndeshja mes Greqisë dhe Kosovës.

Ndeshja ishte mjaftë interesante, por asnjëra nga skuadrat nuk gjetën rrugën drejt golit, shkruan portali arbresh.info.

Lojtari i ndeshjes ishte portieri Aro Muric, që priti edhe penalltinë në minutën e 13-të, duke u vlerësuar me notën më të lartë të ndeshjes 8.1.

Nga ana tjetër, më i dobëti ishte Anastasios Bakesatas me notën 6.0, notë me të cilën u vlerësua edhe Lirim Kastrati.

Notat e plota:

Kosova në ndeshjen e radhës është mysafirë i Sllovenisë me 15 nëntor, kurse tri ditë më pas e pret Moldavinë në “Fadil Vokrri”./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara