Google ADS

Gattuso trajner i ri i Hajduk Splitit

21:03 | 12 Qershor 2024
D.H

Ish-lojtari i kombëtares së Italisë dhe legjenda e Milanit, Genaro Gattuso ka bërë një lëvizje interesante dhe të papritur në karrierën e tij si trajner.

Italiani sot është zyrtarizuar si trajner i klubit të njohur kroat, Hajduk Split, shkruan Arbresh.info.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra kroate përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook.

Gattuso ka drejtuar disa skuadra të njohura evropiane si Milani, Napoli, Valencia dhe Marseille.

Shpërndaje në rrjete sociale