Formacionet zyrtare, Manchester Utd – Crystal Palace

15:03 | 24 Gusht 2019

Manchester United dhe Crystal Palace kanë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre pasditen e sotme (e shtunë).

Dy skuadrat angleze kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për takimin në “Old Trafford” në kuadër të xhiros së tretë në Premierë Ligë, shkruan portali arbresh.info.

“Djajtë e Kuq” e nisën mjaftë mirë sezonin duke regjistruar fitore bindëse 4 me 0 ndaj Chelseas para barazimit tronditës më pas kundër Wolves me rezultat 1 me 1.

Crystal Palace nga ana tjetër është pa fitore këtë sezon (një humbje, një barazim) dhe tri pikë janë thuajse të pamundura për mysafirët e sotëm në “Old Trafford”.

Ndeshja mes dy skuadrave fillon në ora 16:00./arbresh.info/


Man United XI: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, McTominay, Pogba, Lingard, James, Martial, Rashford

Palace XI: Guaita, Ward, Cahill, Kelly, van Aanholt, McArthur, Milivojevic, Kouyaté, Zaha, Ayew, Schlupp

Shpërndaje në rrjete sociale