Formacionet zyrtare, Dortmund – Paderborn

19:53 | 22 Nëntor 2019

Borussia Dortmundi dhe Paderborn kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme (e premte).

Dortmundi është nikoqir i Paderborgnit në ndeshjen në stadiumin Signal Iduna Park në kuadër të xhiros së 12-të në Bundesliga, shkruan portali arbresh.info.

Skuadra nën udhëheqjen e Lucien Favres ka tri fitore, një barazim dhe një humbje në pesë ndeshjet e fundit, ndërsa Paderborni ka një fitore, asnjë barazim dhe katër humbje në pesë xhirot e fundit.

Gjiganti gjerman pritet të marrë tri pikë të plota nga kjo përballje për të ngushtuar diferencën me liderin befasues të këtij edicioni në Bundesliga – M’Gladbach.

Gjyqtari gjerman Christian Dingert do të ndajë drejtësinë në këtë përballje./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara