Formacionet e mundshme, Juventus – Malmo

11:19 | 8 Dhjetor 2021

Juventusi e përmbyllë fazën e grupeve me takimin ndaj Malmos në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në “Allianz Stadium”, me Zonjën e Vjetër që tashmë është e kualifikuar në fazën e eliminimit direkt.

Për këtë sfidë, Biankonerët do të jenë pa Danilon, Mattia de Sciglion, Federico Chiesan, Weston McKennie dhe Aaron Ramsey, që janë të lënduar, derisa Mattia Perin është në dyshime.

Në anën tjetër, Malmo nuk mund të llogarisë në treshen si, Jonas Knudsen, Ola Toivonen dhe Felix Beijmo, që janë po ashtu të lënduar.

Formacionet e mundshme

Juventus: Szczesny, Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, Cuadrado, Rabiot, Locate4lli, Bentancur, Kulusevski, Morata, Dybala.

Malmo: Dahlin, Ahmedhodzic, Nielsen, Brorsson, Rieks, Pena, Innocent, Christansen, Larsson, Birmancevic, Colak.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara