Formacionet bazë të finales: Real Madrid – Al Ain

16:25 | 22 Dhjetor 2018

Real Madridi dhe Al Ain kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes finale mes tyre pasditen e sotme (e shtunë).

Dy skuadrat m të suksesshme në vendet e tyre kanë zbuluar njëmbëdhjetshen startuese për finalen e Kupës së Botës në Klube që zhvillohet në stadiumin Zayes Sports City, shkruan portali arbresh.info.

Al Aini është përballur dy herë me penalti në mënyrë për të arritur deri këtu dhe nuk do të jetë befasi në rast se skuadra e tyre nuk do të performojë në nivel sonte kundër kampionit në fuqi.

Real Madridi padyshim se është një favorit i qartë këtu dhe është në dijeni mirë për atë që është e nevojshme në këto ndeshje të mëdha.

Në fakt, skuadra spanjolle kanë të gjitha rekord të mirë në finalet me bazë më Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ndeshja mes tyre fillon në ora 17:30./arbresh.info/

Al Ain: Së shpejti…

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara