Nga ana tjetër, Sassuolo numëron tri pikë, nga një fitore dhe një humbje në dy xhirot e para.

Trajnerët Paulo Fonseca dhe Roberto De Zerbi i kanë caktuar formacionet startuese të ndeshjes.

Formacioni startues i Romës: 

Formacioni startues i Sassuolos: Consigli; Marlon, Chiriches, Ferrari, Peluso; Duncan, Obiang, Locatelli; Berardi; Caputo, Defrel.

/Telegrafi/