Formacionet bazë: Arbëria është nikoqir i Dritës

13:46 | 27 Tetor 2020

Sot (e martë) do zhvillohet ndeshja mes Arbërisë së Dobrajës dhe Dritës, e vlefshme për xhiron e nëntë të Superligës së Kosovës.

Të dy skuadrat duan fitore meqenëse janë duke ‘luftuar’ të qëndrojnë në pjesën e sipërme të tabelës, shkruan portali arbresh.info.

Dy skuadrat kanë publikuar 11-shët bazë, derisa nuk ka shumë ndryshime në krahasim me ndeshjet e fundit.

Arbëria: Kaçiu, Llugiqi, Zabërgja, Avdulli, Kryeziu, Ibrahimi, Bruqi, Bilalli, Beqiri, Pira, Kashtanjeva.

Drita: Maloku, Brdarovski, Limani, Gërbeshi, Cuculi, B.Shabani, Namani, Xh.Shabani, Vucaj, Alidema, Rexha.

Përballja nis në ora 14:00./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara