Florian Marku me video mesazh për kundërshtatin: Duhet të jeni të friksuar, do të shohësh “bomba” duke ardhur në kokën tuaj

15:31 | 1 Nëntor 2021

Boksieri shqiptar, Florian Marku i ka dërguar një mesazh kundërshtarit të radhës, Jorick Luisetto, me të cilin do të përbalet më 20 nëntor.

Përmes një video në rrjetin social “Tik Tok”, Marku ka paralajmruar rivalin e tij se nuk ka parë deri më tani në karrierën e tij një boksier si ai dhe se do të përballet me grushte të forta.

“Përshëndetje Jorick Luisetto, kam një mesazh për ju. Duhet të jeni të friksuar”, ka filluar Marku.

“Do të shohësh më 20 nëntor çfarë luftëtari jam unë. Do të shohësh ‘bomba’ duke ardhur në kokën tuaj. Do të shohësh një ‘kafshë’ më ndryshe”.

“Je përballur me shumë kundërshtar në karrierën tënde, por asnjë sikur unë. Do të shohësh”, ka përfunduar ai.

Më 20 nëntor, kampioni i IBF do të ketë punë me Jorick Luisseto, për të mbrojtur titullin e tij, që do të zhvillohet në “SSE Arena” në Wembley./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara