Fjalët e para të Ismet Krasniqit pasi e rrëzoi nga froni Besim Hasanin

22:34 | 25 Mars 2021

Presidenti i ri i Komitetit Olimpik të Kosovës është shpallur, Ismet Kraniqi.

Në kuadër të Asamblesë Zgjedhore në KOK kanë votuar gjithsej 105 kandidatë dhe pas votimit, Ismet Krasniqi triumfoi me 53 vota pro, duke mposhtur Besim Hasanin (41) dhe Linda Shala (11).

Pasi u zgjodh kryetari i ri i Komitetit Olimpik të Kosovës për ciklin 2021-2024, Krasniqi mori fjalën dhe falënderoi të gjithë ata që e mbështetën për këtë triumf.

“Nga zemra ju falenderojë të gjithëve për mbështetje, ju premtoj që vota juaj do të jetë gjithmone e juaja. Sakrificat më të mëdha do t’i bëjë, sporti do të jetë fituesi më i madh. Me zemër dhe me shpirt do të ecim përpara. Këtë fitore ia dedikoj vëllaut tim”, tha Ismet Krasniqi pas triumfit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme