Google ADS

Fillojnë rebelimet, Yamal  i përgjigjet me një postim Rabiotit: flisni vetëm kur është koha për të thënë mat

16:02 | 9 Korrik 2024
.

Sonte do të zhvillohet ndeshja gjysmëfinale e Kampionatit Evropian, “Euro 2024” mes Spanjës deh Francës.

Në konferencë për media, Adrien Rabiot kishte “ngacmuar” adoleshentin e Kombëtares së Spanjës, Lamine Yamal, shkruan Arbresh.info.

“Nëse Lamine Yamal dëshiron të luajë në finalen e Evropianit me Spanjën, ai do të duhet të bëjë shumë më tepër kundër nesh sesa ka bërë deri më tani. Ne do të bëjmë presion mbi të që të mos jetë rehat”, ka thënë Rabiot në konferencë

Pas kësaj deklarate, ka reaguar edhe Yamali i cili me anë të një story ka shënuar se flisni vetëm kur është koha për të thënë mat”

“Lëvizni në heshtje, flisni vetëm kur është koha për të thënë mat”, ka shkruar 16-vjeçari në postimin që ka të ngjarë të jetë një përgjigje e drejtpërdrejtë ndaj Rabiot.

 

Ndeshja mes Spanjës dhe Francës, pritet të jetë në gjysmëfinale e zjarrtë sonte, në Allianz Arena më Munich. /Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale