Filloj ndeshja Kosovë – Gambia

19:09 | 11 Qershor 2021

Sapo ka filluar ndeshja miqësore mbes Kosovës dhe Gambisë.

 

Ndeshja ka filluar në ora 19:00, kjo ndeshje është duke u zhvilluar në Turqi.

Selektori Bernard Challandes, për këtë miqësore ka zgjedhur që në informacionin startues të jenë shumica e lojtarëve që luajnë në Evropë.

Formacioni zyrtar i zgjedhur nga Challandes:

Kosova: Halimi, Thaqi, Domgjoni, Hajrullahu, Bajselmani, Loshaj, Zejnullahu, Balaj, Rrudhani, Topalli, Daku.

 

kjo është ndeshja e katër miqësore e Kosovës. /arbrbesh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara