Festa me prostituta i kushton rëndë yllit anglez, nuk luan më për Kombëtaren

10:40 | 7 Prill 2020

Karriera e Kyle Walker në Angli ka mbetur në ajër pasi ai theu rregullat e bllokimit të qeverisë britanike, duke lënë selektorin Gareth Southgate të ‘marrosur’.

Mbrojtësi i djathtë i Manchester City u detyrua të lëshojë një kërkim-falje të dielën, pasi injoroi masat e vendosura për të ndaluar përhapjen e koronavirusit dhe bëri një festë seksi me dy prostituta.

Manchester City ka hapur një hetim të brendshëm për lojtarin, me një gjobë e cila pritet të kalojë 200 mijë euro, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, ndëshkimi mund të ishte shumë më i rëndë për sa i përket karrierës së Walker me Anglinë, pasi thuhet se ai nuk do ta vesh kurrë fanellën e Tre Luanëve.

Sipas The Star, Southgate është ‘lënë pa zgjidhje’ nga veprimet e një prej lojtarëve të tij më të vjetër – i cili pati një rol kryesor në ndihmën e skuadrës për të arritur në gjysmëfinalen e Kupës së Botës në vitin 2018.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara