Favoritët e Evropianit

14:17 | 10 Qershor 2021

Franca shihet si favorite para Anglisë, Belgjikës, Portugalisë, Gjermanisë, Italisë dhe Spanjës.

Kampionati Evropian do të filloj nesër ku ndeshja e parë e këtij kompeticioni do të zhvillohet në ora 21:00 mbes Turqisë dhe Italisë.

24 ekpie kombëtare do të luftojnë për titullin e kampionit evropian gjatë 30 ditëve të ardhshëm.

Kampioni aktual i botës, Franca shihet si favoritet për të triumfuar në “Euro 2020”.

Ekipi i Didier Deschamps nuk do ta ketë lehtë për të fituar kompeticionin, pasiqë gjenden ne grup me Portugalinë dhe Gjermaninë te cilët do të luftojnë deri në fund për titull.

Anglia, Belgjika, Portugalia, Gjermania, Italia dhe Spanja po ashtu shihet me mundësi për ta fituar Evropianin./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara