E konfirmojnë mediat spanjolle, Barcelona ka shkarkuar Ernesto Valverden

17:57 | 13 Janar 2020

Barcelona ka shkarkuar nga posti trajnerin Ernesto Valverde.

Elimini nga Superkupa e Spanjës ka bërë që drejtuesit e kampionit të Spanjës të shkarkojnë teknikun spanjoll, transmeton portali arbresh.info.

Sipas mediave spanjolle, Valverde është shkarkuar ndërsa klubi është në kërkim për trajnerin e ardhshëm.

Në listë janë Xavi Hernandez, Mauricio Pochettino dhe Ronald Koeman./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara