E injoroi Juventusi për shkak të problemeve me zemër, shikoni se çka bënë ky klub

09:10 | 9 Gusht 2017

Futbollisti i talentuar i Sampdorias, Patrick Schick, në verën e këtij viti arriti marrëveshje me Juventusin, mirëpo ai nuk i kaloi testet mjekësore për shkak të problemeve me zemër, përcjellë Arbresh.info nga mediat italiane.

Schick së fundmi e ka zgjuar interesimin e Romës dhe pritet të transferohet në ekipin nga kryeqyteti italian.

Futbollisti nga Çekia është 21-vjeçar derisa aktivizohet si sulmues. /Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara