Drita nënshkruan me ish-lojtarin e Gjilanit

19:01 | 15 Korrik 2019

Drita ka vazhduar zyrtarizimin e transferimeve të reja, me Bunjamin Shabanin që është lojtari më i ri që i është bashkangjitur klubit gjilanas.

Shabani, i cili në të kaluarën ka luajtur për Gjilanin, është prezantuar si transferimi më i ri i Dritës.

28-vjeçari luan në pozitën e sulmuesin anësor, ndërsa është lindur dhe rritur në Maqedoni, shkruan lajmi.net.

Transferimin e tij e ka zyrtarizuar Drita përmes një postimi në Facebook, ku ka shkruajtur: ‘’Mirë se erdhe Bunjamin Shabani’’.

Kujtojmë që ky është nënshkrimi i tetë i Dritës këtë verë, pasi më parë kanë transferuar Ilir Blakçorin, Drilon Islamin, Darko Tofiloskin, Hamdi Namanin, Donat Hasanajn, Izair Eminin dhe Gilberto Fortunadon.

Ndërkohë Shabani në të kaluarën ka luajtur për skuadrat nga Maqedonia si Renova, Shkëndija, Bashkimi dhe Shkupi, teksa ka luajtur edhe në Shqipëri me Partizanin, ndërsa në Kosovë veshi fanellën e rivalit kryesor të Dritës, Gjilanit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme