Dardanët me një koregrafi speciale në përkrahje të futbollistëve të Kosovës

17:31 | 13 Nëntor 2017

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës të njohur si “Dardanët” kanë bërë gati të gjitha përgatitjet për ndeshje ndaj Letonisë.

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvilloj sot (e hënë) një ndeshje miqësore ndaj kombëtares së Letonisë.

Ky takim miqësor i Kosovës ndaj letonezëve do të zhvillohet në stadiumin e qytetit të Mitrovicës, Adem Jashari, dhe pritet të filloj nga ora 19:30.

Në këtë ndeshje, si në çdo ndeshje tjetër, Kosova do të ketë pas vete tifozët e saj “Dardanët”, të cilët si gjithmonë përkujdesen për motivimin e futbollistëve dhe atmosferën në ndeshje.

Edhe në takim e sotëm, Dardanët kanë bërë të gjithë përgatitjet dhe janë gati për të elektrizuar stadiumin.

Dardanët kanë bërë edhe një koreografi me fanellat e futbollistëve, ku shumica e tyre kanë edhe emrat dhe numrat. “Gati për sonte. Forca Kosova”, kanë shkruar tifozët e Kosovës në profilin e tyre në Facebook.

Ndryshe, në këtë ndeshje, Kosova do të udhëhiqet nga trajneri Muharrem Sahiti, ndërsa disa futbollistë janë ftuar edhe nga Superliga e Kosovës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara