Chelsea, Tottenham dhe West Ham të interesuar për Henderson

11:16 | 23 Shkurt 2021

Chelsea, Tottenam dhe West Ham thuhet se janë të interesuara për portierin e Manchester United, Dean Henderson.

The Sun më parë ka raportuar se shefi i United Ole Gunnar Solskjaer ka në plan të largojë ose Henderson ose David De Gea në fund të sezonit.

Dhe The Sun ka gjetur një histori nga Manchester Evening News që sugjeron që Henderson do të kërkojë të largohet nga Old Trafford nëse nuk luan në ekipit të parë – dhe se tre klube të Londrës janë të gjithë të interesuar për të.

MEN thotë se Henderson, i cili është nën kontratë deri në vitin 2025 dhe thuhet se vlerësohet rreth 40 milion £, është i irrituar nga mungesa e kohës së tij të lojës dhe i vendosur për të lëvizur nëse Solskjaer vazhdon të zgjedhë portierin spanjoll, De Gea përpara tij.

Tottenham ka marrë informimin për të nënshkruar një portier të ri, me Hugo Lloris që ka tërhequr kritika për shfaqjet e tij, transmeton arbresh.info.

West Ham, ndërkohë, mund të shikojë gjithashtu për të sjellë një portier këtë verë pasi kontrata e tyre aktuale me Lukasz Fabianski do të përfundojë.

Edhe Chelsea ka pasur probleme në departamentin e portierëve, me Edouard Mendy që kishte filluar një mbarë në klub pasi zëvendësoi Kepa Arrizabalaga, por që atëherë ka bërë gabime edhe vetë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara