Chelsea rivalizon top klubet për Dayot Upamecano-n

10:25 | 6 Korrik 2020

Chelsea i është bashkuar garës për shërbimet e qendërmbrojtësit së RB Leipzig, Dayot Upamecano.

Upamecano ka edhe 12 muaj të mbetur në kontratë, ndërsa nuk ka treguar dëshirë për ta rinovuar, transmeton portali arbresh.info.

Në mënyrë që të mos e humbasë si lojtar i lirë, Leipzig gjatë kësaj vere do ta shesë.

Klauzola e lirimit së Upamecano-s është 53 milionë euro, por ende asnjë skuadër nuk është e gatshme të paguajë këtë vlerë të lartë.

Thuhet se Leipzig kërkon 36 milionë euro për francezin, ndërsa Arsenal e Bayern Munich kanë shprehur interesim.

Por, raportimet e fundit thonë se edhe trajneri Frank Lampard, e sheh Upamecano-n, si pjesë e rëndësishme e skuadrës dhe dëshiron ta këtë në skuadër për edicionin 2020/21.

Upamecano ka bërë 36 paraqitje këtë sezon, derisa me skuadër gjermane mbetet në garë për Ligën e Kampionëve./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara