Challandes zbulon nëse Kemal Ademi do t’i bashkohet Kosovës

23:44 | 11 Tetor 2020

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes ka zbuluar detajet e fundit nëse sulmuesi Kemal Ademi, do i bashkohet skuadrës.

Kohën e fundit ka spekulime se Ademi ka kontaktuar me FFK-në për t’iu bashkuar Kosovës, shkruan portali arbresh.info.

Challandes ka konfirmuar se e ka ftuar lojtarin të na bashkohet, mirëpo nuk dihet se si do veprojë FIFA shkaku që lojtari tani është me Zvicrën.

““Kam folur me të dhe i kam thënë të vije te Kosova. Ai ka vendosur për Zvicrën, por tani nuk e di se çfarë janë mundësitë. Por, kam folur me të. Tani do të presim për mundësitë. Nuk jam i sigurt se si vepron FIFA në këtë situatë”, u shpreh ai.

Mbetet të shihet nëse do lejohet prurja e Ademit të Kosova./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara