Caldara transferohet zyrtarisht te Venezia

16:10 | 20 Gusht 2021

Mbrojtësi ka kaluar te Venezia në formë huazimi me të drejtë blerje nga ana e klubit nga krahina e Venetos.

Mattia Caldara ka lënë Milanin duke u transferuar te Venezia, skuadër kjo e sapongjitur në Serie A.

Te Venezia, Caldara pritet të gjejë vazhdimësinë që se gjeti dot te Atalanta në sezonin e fundit ku u aktivizua në total në vetëm 6 ndeshje në Serie A dhe në vetëm një prej tyre si titullar.

Ai ishte në Atalanta që nga sezoni 2013-2014, ku numëron 75 paraqitje në total, me 10 gola të realizuar./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara